Bir rendeyi 30 saniyede keskinleştirmenin harika bir yolu : İlk alındığından daha keskin olacak

Rende basit bir araçtır ve birkaç kuruşa satın alabilirsiniz. Bu nedenle donuklaştığı ve işlevini yerine getiremediği anda atılması ve yenisinin alınması tavsiye edilir. Bu adımı atmadan ve çöp sahasına daha fazla hizmet edebilecek bir öğeyi gereksiz yere eklemeden önce, rendenin keskinliğini nasıl geri getireceğinizi görün. Ayrıca, uzun ömürlü olması için rendenin bakımını nasıl yapacağınızı da göstereceğiz. Bir daha asla sebzeleri, peynirleri, kuruyemişleri ve diğer yiyecekleri kör bir rende üzerinde rendelemek zorunda kalmayacaksınız.

Künt bir rende nasıl keskinleştirilir ?

Bahsedilen öğütme yöntemleri esas olarak kör metal rendeler ile ilgilidir. Cam veya plastik rendelerin farklı şekilde uygulama gerekir. Metal bir rende üzerine bir top metal folyo kullanın. Uzun süre rendenin üzerinden geçin ve sadece orta kısma odaklanmayın, yavaş yavaş rendenin kenarındaki çıkıntıları da taşlayın. Bu yöntemle rendeniz ustura gibi keskin olacaktırç

Benzer şekilde bıçağın üzerine zımpara kağıdı sürerek rendeyi keskinleştirebilirsiniz. Zor ama etkili bir taşlama yöntemi çivi ve çekiç kullanılmasıdır. Rendenin açılması için uygun büyüklükte çivi olması gerekmektedir. Delikten çekin ve bir çekiçle vurun. Bu sayede rende üzerindeki her projeksiyonu mükemmel şekilde keskinleştireceksiniz.

Bir rendenin ömrü nasıl uzatılır ?

Rende, sıcak suda uzun süre kalmaktan muzdariptir. Ayrıca agresif bulaşık makinesi deterjanları kullanılarak yüksek sıcaklıkta bulaşık makinesinde yıkanması da zarar görür. Rendeniz inatçı kirlerle tıkanmışsa, onu karbonatlı suya batırın. Çok daha kolay temizleyeceksiniz. Rendeyi daima mümkün olan en kısa sürede kurutun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir