Call of Duty Black Ops 6’da serinin sevilen karakteri geri dönecek!

Call of Duty: Black Ops serisinin ana karakterlerinden biri olan Frank Woods, ilk olarak serinin ilk oyununda tanıtılmıştı. Eski bir Denizci olan Frank, CIA tarafından Vietnam’daki Askeri Yardım Komutanlığına (SOG) işe alınmıştı. Black Ops 2’den beri görmediğimiz Woods, Call of Duty Black Ops 6 ’da geri dönüyor!

Call of Duty: Black Ops 6 ‘da Frank Woods geri dönüyor!

Call of Duty resmi blogunda paylaşılan bir güncellemede, Frank Woods’un geri dönüşü şöyle duyuruldu: “Bir Hainin Elinden Öldüler. Görünüşe göre, bir Black Ops ajanı Operatör İstihbarat İletişimlerine erişim sağlamış ve Frank Woods olarak tanımlanmış. Gizli CIA belgeleri şu anda ortalıkta ve operatörlerin bu bilgiyi derhal bulmaları teşvik ediliyor.”

Vietnam’da birçok gizli askeri operasyona katılan Frank, 1968-1972 yılları arasında Viet Cong tarafından esir alınmıştı. Frank, Call of Duty evreninin ilerleyen zamanlarında da ortaya çıkmıştı, ancak bu dönemle şu an ilgilenmemize gerek yok.

Call of Duty: Black Ops 6, zaman dilimi olarak 1990-1991 yılları arasındaki Körfez Savaşı’na odaklanacak. Bu da demek oluyor ki, Call of Duty: Black Ops 1 ve 2’nin olaylarını henüz yaşamış bir Frank Woods ile karşılaşacağız. Özellikle Call of Duty: Black Ops 2’de, Frank, oyunun kötü karakteri Raul Menendez tarafından sakatlanmıştı. Menendez, Frank’ı serbest bırakmış ve intikamını daha sonra alacağını söylemişti.

Menendez’in Frank Woods’a karşı duyduğu nefret kişisel. Frank, Menendez’in kız kardeşi Josefina’yı bir operasyon sırasında yanlışlıkla bir el bombasıyla öldürmüştü. Menendez sonunda düşse de Black Ops 6 döneminde, Menendez’in Woods’u manipüle ettiği ve hayatını mahvetmeye devam ettiği varsayılıyor.

Oyunlar arasındaki zaman diliminde Frank’ın başına neler geldiği konusunda bilgi eksikliği var. Frank’ın neden hain olarak damgalandığını tam olarak bilmiyoruz, ancak bazı hayranlar inandırıcı teorilere sahip. Frank beyin mi yıkandı? CIA’da şu an Frank ve eski SOG üyelerini hedef alan biri mi var? “Gerçek Yalanlar” kodu, beyin yıkama veya manipülasyon için bir ipucu mu? Bu soruların cevabını yakında çıkacak olan Call of Duty: Black Ops 6 ile öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir